İstediğiniz film varsa bize buradan bildirebilirsiniz. Türkçe Dublaj & Türkçe Altyazılı hangi dili istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir.


Türkish’i Dondurma Full HD izle (2019)
9.7
Sizin Oyunuz:
Oylama: 9.7 /10 (3)
6.6 IMDB Puanı 12 Yorum 13,185 Görüntülenme

Türkish’i Dondurma Full HD izle (2019)

(2019)

Yönetmen:

Can Ulkay

Oyuncular:

Ali Atay, Erkan Kolçak Köstendil, Şebnem Bozoklu
Türkish'i Dondurma izle Türkish’i Dondurma filmi konusunu gerçek bir hikayeden almaktadır. Film Çanakkale Savaşı dönemini anlatmaktadır. Filmde Çanakkale Savaşı dönemlerinde Avustralya’da bulunan ve Anadolu’ya dönmek isteyen iki Türk’ün yaşadıkları anlatılmaktadır. Çanakkale savaşında ülkesinin yanında olmak isteyen iki mültecinin bu isteklerinin ardından hayatları zindana dönmektedir. Başlarına birçok zorluk gelen mültecilerin kararları bir yönden sonra değişmektedir. Avustralya'da yaşanan bu olay film konusu olunca hem tarihi hem de dram konularını bir arada film içerisinde anlatmaktadır.


Türkish Dondurma, Çanakkale Savaşı sıralarında Avustralya’da yaşamakta olan ve Anadolu’ya dönmek isteyen iki mültecinin hikayesi anlatılmaktadır. Avustralya’da yaşamakta olan bu iki mülteciden birisi devecilik diğeri ise el arabasında dondurma satarak geçimini sürdürmektedir. Mülteciler Çanakkale’de savaş çıktığını öğrenirler ve cepheye giderek memleketlerini savunmak istemektedirler. Yalnız mültecilerin adadan çıkmalarına izin verilmez. Mülteciler o zamana kadar hayatlarını huzurlu bir şekilde geçirmektedirler. Ancak savaşa gitmek istemelerinin belirtilmesi ve izin alamamalarının ardından hayatları zindana dönmektedir. Hayatları her gün daha da zorlaşarak artık yaşanamaz bir hal almaya başlamaktadır. Aynı zamanda yaşadıkları yerde artık işlerini dahi yapamayacak duruma gelmektedirler. Bu zamana kadar kendilerini kabul eden ve yaşamakta oldukları mahalleleri artık onları istememektedir. Yaşamakta oldukları mahalleden atılmak istenmektedirler. Aynı zaman da Avustralya’da Türkler aleyhine de değişik propagandalar yapılmaktadır. Bu sırada İngilizler asker devşirmek amacı ile Avustralya’da broşür dağıtmaktadırlar. Avustralya’da yaşamak olan Türk mülteciler bu durumu öğrenirler. Bu durumu öğrenmelerinin ardından kendi ülkelerine dönerek vermek istedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermek istemektedirler.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Etiketler

  :

  Resimler

  "Türkish’i Dondurma Full HD izle (2019)" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (12)