İstediğiniz film varsa bize buradan bildirebilirsiniz. Türkçe Dublaj & Türkçe Altyazılı hangi dili istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir.

Ekşi Elmalar Full HD izle (2016)
4.5
Sizin Oyunuz:
Oylama: 4.5 /10 (2)
0.0 IMDB Puanı 8 Yorum 18,383 Görüntülenme

Ekşi Elmalar Full HD izle (2016)

(2016)

Yönetmen:

Belirsiz

Oyuncular:

Belirtilmedi
Ekşi Elmalar Full izle Film 1970'li yıllarda Hakkari bölgesi ve çevresinde geçmektedir. Bölgenin belediye başkanlığını yapan Aziz Özay onu tanıyan herkesin imreneceği güzelliğe sahip bir meyve bahçesine sahiptir. Bunun yanında evlenme çağına gelmiş adeta birbiri ile yarışırcasına güzelliğe sahip kızlarına ise tüm kasaba halkı imrenmektedir.  Çevresinde evlenmeyi düşünen birileri olan yada evlenmek isteyen herkesin aklında Aziz Bey'in birbirinden güzel bu 3 kızı vardır. Fakat bu kızlar halk içinde pek karışmaz. Kimse onların hakkında pek bir şey bilmez. Film Aziz beyin belediye başkanlığını bırakması ile başlıyor. siyasetten uzaklaşmış bu baba kızlarının istekleri ve hayatları çevresinde çeşitli etkiler bırakıyor. Yer yer baskıcı bir tavır sergilese de bir yerden sonra bu durum tersine dönüyor. Hakkari’de başlayan bu hikaye ailenin yaşadığı çeşitli olaylar ile birlikte Antalya’ya kadar uzanacaktır.

Aziz Bey'in bahçesindeki elmaların bazılarının aşırı bazılarının aşısız olması aslında seyirciye iletilmek istenen bir metafordur. Aziz bey film süresince ekşi elmalarını aşılayarak tatlı hale getirmeye çalışmaktadır. Bu yolla dönemin insanlar üzerindeki etkisini ve farklı olmanın toplumda nasıl bir etki yarattığını gözlemliyoruz. Burada metafor yolu ile toplumdaki insanların aynılaştırılması akılcı bir yöntemle anlatılmıştır. Yılmaz Erdoğan akılcı yöntemlerle böyle mesaj veren bir filme yer yer doğru espriler serpiştirerek izleyenleri seyirci durumundan çıkarıp filmin içine çekiyor, kopmalarını engelleyip kendilerini hikayenin içerisinde görmelerine yol açıyor. Hafta sonu aileniz ile izleyebileceğiniz bir filmdir.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Etiketler

  :

  Yorumlar (8)