İstediğiniz film varsa bize buradan bildirebilirsiniz. Türkçe Dublaj & Türkçe Altyazılı hangi dili istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir.

İstanbul Kırmızısı Full HD izle (2017)
9.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 9.0 /10 (1)
0.0 IMDB Puanı 4 Yorum 5,625 Görüntülenme

İstanbul Kırmızısı Full HD izle (2017)

(2017)

Yönetmen:

Belirsiz

Oyuncular:

Belirtilmedi
İstanbul Kırmızısı izle Karakterimiz Orhan acı bir kayıptan sonra her şeyini bırakıp Londra yerleşmiş ve burada basıma hazırlanan kitapların editörlüğünü yaparak yaşamını sürdürmeye devam etmiştir. Fakat daha sonra özel bir durum nedeni ile İstanbul'a geri dönmek durumunda kalmıştır. Bu özel durumun nedeni ise yine editörlüğünü yapacağı bir kitabın yazarı olan Deniz’in o esnada İstanbul'da bulunması ve basımdan önce muhakkak bir an önce görüşmeleri gerektiğidir. Kitap basılmadan önce son düzenlemeleri konuşmak adına Deniz ve Orhan buluşacak iken Deniz birden ortadan kaybolur. Bu kaybolmanın ışığında Orhan kitap metnini inceledikçe aslında Deniz’in yazdığı kitabın Deniz’in hayatının süslü bir kopyası olduğunu fark eder. Ve belki de tüm bu garip olayları ışığında belki de Deniz'in esrarengiz hayatı tam da aydınlanmanın eşiğindedir. Yerli yapım olan bu filmi soluksuz bir şekilde izleyeceksiniz.

İstanbul Kırmızısı filmi 2016 yapımı olan, çekimleri İstanbul'da gerçekleşmiş bir filmdir. Film, yine İstanbul Kırmızısı adını taşıyan kitaptan uyarlamadır fakat film ile kitap arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. Örneğin; filmde ana karakterlerden biri olan Orhan'ın aslında kitapta olmayan bir karakter olması gibi. Bu durum bize Orhan'ın aslında film içinde yer alan bir karakterden ziyade anlatıcı konumunda olduğu ipucunu veriyor. Hatta filmde yer yer bize adeta bir roman içinde olduğumuzu ve bu romanın da Orhan tarafından yazıldığını belli durumlarla göstermeye çalışıyor. Filmin yönetmenliğini yapan Ferzan Özpetek yine aynı adlı kitabın da yazarıdır. Ferzan Özpetek bir röportajda filmin isminin annesinin kendisinden kırmızı oje istemesi ile ortaya çıktığını ifade etmiştir.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Etiketler

  :

  Yorumlar (4)