İstediğiniz film varsa bize buradan bildirebilirsiniz. Türkçe Dublaj & Türkçe Altyazılı hangi dili istediğinizi de belirtmeniz gerekmektedir.

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Full HD izle
8.2
Sizin Oyunuz:
Oylama: 8.2 /10 (5)
7.5 IMDB Puanı 4 Yorum 3,126 Görüntülenme

Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Full HD izle

(2018)

Yönetmen:

Kudret Sabancı

Oyuncular:

Hilmi Cem İn tepe, Gizem Karaca, Miray Daner
TELİF HAKLARINDAN DOLAYI KALDIRILMIŞTIR






Hürkuş: Göklerdeki Kahraman izle İlk havacılık ve uçak üretimini gerçekleştirme hayaliyle yanan kavrulan Vecihi Hürkuş'un hayat hikayesini anlatan yerli yapım. Vecihi Ufak yaşlardan bu yana uçma hayaliyle yaşayan ve hayallerini gerçekleştirmek için uğraşan biridir. Yaşadığı sürece tüm yaşamını yerli uçak ve uçabilme hayalleriyle geçiren kıymetli bir vatan sever biridir. Türk havacılık tarihinin unutulmaz ismi, aklı uçsuz bucaksız icatlarla dolu ve eşsiz bir mühendis olan, Türkiye’nin ilk uçak tasarımını yapan ve üreten Vecihi Hürkuş’un hayatı ilk kez sinemaya uyarlandı.

Birinci Dünya savaşı öncesi 1912 yıllarında Vecihi genç yaşlardayken başlayan uçma sevdasına adanmış bu hayat hikayesi, uçak üretme hayallerinin peşinden Vecihi’nin izini sürerek bulmaya çalışan Mehmet ve Selin’in günümüzde geçen öyküsüyle birlikte ilerliyor. Vecihi Hürkuş’un Kurtuluş Savaşında yaptığı kahramanlıkları ve bir çok tasarladığı uçak modellerini gerçekleştirme uğruna hayat hikayesi anlatılmıştır.
 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Resimler
 • Detaylar

  Henüz detay eklenmemiş.

  Etiketler

  :

  Resimler

  "Hürkuş: Göklerdeki Kahraman Full HD izle" filmine ait 2 adet görsel bulundu.

  Yorumlar (4)